Andrea Jachová

— výživářský specialista pro koně, zakladatelka projektu

Kolem koní se pohybuji již od útlého dětství, ale sen o vlastním koni jsem si splnila až v pozdějším věku. Byl to hlavní důvod začít se více zajímat o to, čím své koně krmím. Ve výživě jsem se vždy řídila tradičním způsobem krmení koní, který mě naučil už můj děda. Jednoduchost a použití kvalitních surovin mi bylo natolik blízké, že když jsem v roce 2015 dostala svoji první příležitost věnovat se tomuto odvětví na profesní úrovni, neváhala jsem ani minutu.  

Můj děda a praděda chovali převážně tažné koně, které využívali do lesa a z toho plyne moje slabost pro koně těžšího typu (prostě pořádné zadky :) ). Celé dětství a dospívání jsem trávila ve velké stáji poblíž mého bydliště, kde chovali převážně české teplokrevníky. Měli zde koně jak sportovní, tak chovné, ale já se nejraději věnovala péči o ně (kydání, čištění a samozřejmě krmení a jeho příprava). Sama nyní chovám koně plemene Irský cob, což je moje naprosto srdcová záležitost.  

Z načerpaných zkušeností z minulých projektů a působení, které mi umožnily skloubit moji myšlenku s jejich výrobními postupy, jsme přišli na trh s jednoduchými, tradičními a lehce stravitelnými krmivy

Společně s mým manželem, který mi byl celou dobu oporou hlavně v logistické oblasti celého projektu, a i díky jeho neustálé podpoře, jsem mohla svoji vizi uskutečnit.  

Při představování tohoto konceptu výživy chovatelům, jsem vždy dbala na to, abych majitele koní učila nejen jednoduchost ve výživě, ale i celkovému managementu krmení a chovu koní. Jelikož zdravý kůň není pouze jen o kvalitním krmení, ale i o celkovém správném přístupu v jeho chovu a prostředí, ve kterém se nachází.  

Celý tento koncept výživy koní jsem chtěla posunout na mnohem vyšší úroveň a dopřát tak tyto cenné informace všem chovatelům bez rozdílu. Proto jsem se rozhodla využít nabídky spolupráce se společností SANO, se kterou jsem našla společný cíl, který se skrývá v projektu Sano ProEQUI.

Jejich podpora při tvorbě mého projektu byla a je neskutečná, proto si troufám říci, že značka Sano ProEQUI je mým snem pro všechny chovatele koní a nejen pro ně.

Hlavní cíle značky Sano ProEQUI: 

  • Výroba vysoce kvalitních krmiv z přírodních surovin, bez umělých aromat a barviv
  • Vysoký obsah vitamínů a minerálů dle NRC normy 
  • Bezplatné odborné poradenství s osobní návštěvou u Vás ve stáji
  • Bohatý věrnostní program pro naše věrné zákazníky 
  • Poradenství i pro chovatele, kteří si míchají krmnou dávku sami včetně lab. rozborů